w ,

Czosnek niedźwiedzi ma wiele korzystnych właściwości

czosnek niedźwiedzi

Czosnek niedźwiedzi to roślina, która najczęściej rośnie dziko na podmokłych terenach. Nazwa wzięła się od przekonania, że czosnek jest pierwszym pożywieniem niedźwiedzi po przebudzeniu ze snu zimowego. Aktualnie ludzie zaczęli hodować czosnek w swoich ogrodach jako roślinna dekoracja.

Jakie właściwości ma czosnek niedźwiedzi?

Okazuje się, że ta niepozorna roślina to kopalnia dobrych składników, które wspierają układy w naszym organizmie: odpornościowy, krążeniowy, immunologiczny. Znajduję również zastosowanie w kosmetyce, przetwarza się go na produkty do włosów, skóry i paznokci.

Czosnek nie będzie odpowiedni dla osób cierpiących na wrzody żołądka czy dwunastnicy, dzieci i kobiet w ciąży.

W sklepie można spotkać suszone liście czosnku, który jest znacznie delikatniejszy dla naszego układu pokarmowego, jego spożywanie nie przyczynia się do nieprzyjemnego zapachu z ust.

hsvrs/Canva

Czosnek niedźwiedzi warto mieć w swoim ogrodzie, gdyż zrywanie go na dziko jest niezgodne z prawem, roślina jest objęta ochroną. Bez problemu można kupić cebulki i nasiona do samodzielnego zasadzenia w ogrodzie. Rośliny nie trzeba specjalnie pielęgnować, wystarczy wilgotna, zacieniona ziemia.

Liście czosnku mogą zastępować zieleninę w naszych codziennych posiłkach. Kroimy je na małe kawałki i dodajemy do kanapek, zup, sosów czy makaronu. Liście będą się zachowywać jak szpinak w sałatce, można je również mrozić.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli