w

Polskie dania, które obrzydzają obcokrajowców!

Sponsorowane

Co kraj to tradycja. Polska słynie z wielu przepysznych potraw, które są podawane na całym świecie. Jednakże na naszej liście znajduję się parę pozycji, które wręcz obrzydzają obcokrajowców. Jak myślisz, jakie to dania?

barol16/Getty Images

1. Zsiadłe mleko

Zsiadłe mleko to produkt używany w wielu domach, najczęściej podawane w towarzystwie ugotowanych ziemniaków. Dla wielu ten orzeźwiający napój przypomina letni czas, jednak obcokrajowcy mają o nim nieco inne zdanie! Dla nich to zepsute mleko, niezdatne do picia.

Sponsorowane
Alex Potemkin/ Getty Images Signature

2. Smalec

Pajda pszennego chleba z odrobiną smalcu to tradycyjna Polska kanapka, która jest często podawana na lokalnych wydarzeniach. Nie jest to zdrowa przekąska więc obcokrajowcy dziwią się, dlaczego jemy chleb posmarowany tłuszczem.

milanfoto/Getty Images Signature

3. Kiszonki

Kiszonki stanowią podstawę zimowej diety Polaka, gdyż trudno wtedy o świeże warzywa dobrej jakości. Kiszone ogórki często zastępują niezdrową przekąskę, gdyż są bardzo smaczne i zdrowe. Dla turystów jest niepojęte, by jeść warzywa poddane fermentacji. Ich zdaniem wszystko ma brzydki zapach i z pewnością jest zepsute i niezdatne do spożycia.

gregory_lee/ Getty Images

4. Flaki

Sponsorowane

Flaki to zupa, która może przypominać rosół. Jest aromatyczna i świetnie rozgrzewa w chłodne dni. Nie zapominajmy jednak że to zupa z podrobów, których nie jedzą ludzie z innych krajów i między innymi dlatego nie chcą próbować naszego przysmaku.

TeresaKasprzycka/ Getty Images

5. Czernina

Kontrowersyjna zupa z krwi podana z kluseczkami to przysmak wielu ludzi. Zasada jest jedna – kochasz albo nienawidzisz. Tradycja mówi, że jeśli kawaler starał się o rękę kobiety, a później podano mu czerninę, było to równoznaczne z odmową.

Shatkhin/Getty Images

6. Kaszanka

Kasza z krwią i podrobami, czyli przysmak z grilla. Choć brzmi dość groźnie, jest bardzo dobra w smaku. Niemniej dla obcokrajowców brzmi ohydnie!

rimmabondarenko

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.