w ,

Papier do pieczenia pomoże ci w sprzątaniu. Genialne zastosowanie w łazience!

Jestem pewna, że każdy z was ma w swojej kuchni papier do pieczenia. Jest to takie akcesorium kuchenne, które często ratuje nam danie. Zapobiega przywieraniu jedzenia do blachy i pomaga zachować odpowiedni kształt np. ciasteczek. Pewnie myślisz, że to jedyne zastosowanie papieru, nic bardziej mylnego! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się do czego możesz go użyć.

Papier (nie) do pieczenia

Sponsorowane

Sprzątając dom często uciekamy się do domowych sposobów. Są one bardziej przyjazne dla środowiska, mniej kosztują a składniki możemy znaleźć w kuchni. Papier do pieczenia ma ciekawe zastosowanie w łazience, gdyż może zastąpić preparat nabłyszczający do baterii łazienkowej.

Delikatnie przetrzyj nim kran, aby usunąć zabrudzenia. Śliska powierzchnia papieru nabłyszczy baterię i oczyści z zanieczyszczeń. Ta metoda sprawi, że nigdy więcej nie kupisz gotowego środka.

Mikes-Photography/pixabay

Ocet jako naturalny odkamieniacz

Kolejny domowy środek na pozbycie się kamienia i zanieczyszczeń to użycie ściereczki nasączonej octem. Wystarczy że owiniesz kran tkaniną i odczekasz parę minut, ocet rozpuści kamień i nada blasku. W podobny sposób zadziała kwasek cytrynowy rozpuszczony w małej ilości wody.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli