w ,

Kiedy najlepiej pić kawę? Picie z rana to nie najlepszy pomysł…

Mogłoby się wydawać, że na kawę zawsze jest pora… no, chyba że chodzi o wieczór. Kawa do śniadania, lub o zgrozo na śniadanie to nieodłączny element naszego dnia. Okazuje się, że pora delektowania ma znaczenie!

Właściwości kawy

Sponsorowane

Ten energetyzujący napój to poranne koło ratunkowe. Podajemy go z różnymi dodatkami jak śmietanka, cukier czy mleko. Poza wcześniej wymienionym działaniem pobudzającym kawa ma w swoim składzie przeciwutleniacze, które chronią przed nowotworami i spowalniają starzenie się skóry.

Czy godzina picia kawy jest istotna? Mogłoby się wydawać, że nie, ale jednak ma to duże znaczenie!

Burst/Pexels

Idealna pora na filiżankę kawy

Nie powinniśmy pić kawy, gdy poziom kortyzolu jest najwyższy w ciągu dnia. W tym czasie nie będziemy odczuwać pozytywnego działania napoju. Jest to głównie wczesny poranek i późne popołudnie. Najlepiej pić kawę w godzinach 9.30-11.30 lub 13-17.

Sponsorowane

Kolejna ciekawą zasadą jest to, że nie powinniśmy łączyć kawy z innymi posiłkami. Najlepiej zachować około 1,5 godziny przerwy.

Dzienna dawka, jaką może przyjąć dorosły człowiek to 400 mg, co równa się 3-4 porcjom kawy.

Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli