w

Kawa nie może być przechowywana w tym miejscu!

kawa

Dla wielu ludzi kawa to napój bogów, bez którego nie wyobrażają sobie zaczynać dnia. Czasami gromadzimy całkiem spore zapasy, by aby na pewno nie zostać bez ulubionego napoju. Gdzie przechowywać kawę, by nie straciła aromatu?

Na każdym opakowaniu znajdziemy podpowiedź jak przechowywać kawę, najczęściej jest to po prostu „suche, zacienione miejsce, bez dostępu do wilgoci i światła”.

Sponsorowane

Być może ktoś pomyślał, że dobrym miejscem na przechowywanie jest lodówka. Niestety nie sprawdzi się dobrze w tej roli. Nawet jeśli kawa jest fabrycznie zapakowana, nie polubi się ze zbyt niską temperaturą. Tym sposobem pogorszysz smak i aromat kawy, będzie też szybciej jełczeć.

kawa / Canva

Kawa nie lubi skrajnych temperatur, więc odpada lodówka i miejsce na parapecie. Najlepszy wybór to pudełko, które można szczelnie zamknąć np. słoik czy puszka. Powinniśmy je trzymać w zamkniętej szafce, to zapewni 100% ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli