w

Herbata z mlekiem jest zdrowa? Bawarka przebija kawę w pewnych kwestiach

Herbata z mlekiem
gvictowia, Getty Images

Herbata z mlekiem to znana w naszym kraju bawarka. Najczęściej piją go kobiety w ciąży, gdyż wspiera laktacje, jednak nie jest to jej jedyną właściwością. Świetnie pobudza o poranku i jest znacznie zdrowsza niż kawa. Zabielona herbata powinna znaleźć się w twoim stałym menu.

Herbata z mlekiem przybyła do nas z wysp brytyjskich, gdzie popija się ją w ilościach hurtowych. W naszym kraju jest nieco mniej znana, ale nie mniej część z nas korzysta z jej dobrodziejstw. Czy wiesz, że filiżanka bawarki o poranku działa lepiej niż taka sama ilość kawy, którą najprawdopodobniej pijesz o poranku? Inną z jej zalet jest poprawa koncentracji, której tak często nam brakuje w ciągu pracy.

Sponsorowane

Kiedy jeszcze warto pić herbatę z mlekiem? Jeśli chorujesz na dolegliwości żołądkowe i wrzody żołądka. Taka mieszanka jest delikatniejsza dla naszej błony śluzowej, a działa tak samo jak kawa o poranku.

Herbata z mlekiem, fot. nrqemi, Getty Images

Herbata z mlekiem musi zostać odpowiednio zaparzona

Według Brytyjczyków najlepiej zaparzyć ususzone liście herbaty i po odsączeniu naparu dolać mleka. W naszym kraju robimy ją nieco inaczej bo pierwsze podgrzewamy mleko, a dopiero do niego dolewamy zaparzoną herbatę.

Bawarka najlepiej smakuje z czarną herbatą, ale można ją przygotować także z innych rodzaj. Nada sie również zielona czy czerwona, jednak sam będzie już nieco inny i z pewnością nie będzie przypominał tradycyjnego naparu.

Sponsorowane
 • Miniatura:
 • gvictowia, Getty Images
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli