w ,

Elżbieta II uwielbiała tę kanapkę. Jadła ją zawsze do herbaty

Sponsorowane

Po śmierci Elżbiety II ludzie zaczęli interesować się jej życiem, fani zaczęli odkrywać jej zwyczaje, upodobania. Dziś uchylimy rąbka tajemnicy i przedstawimy tradycyjną, popołudniową herbatkę królowej.

Informacje o zwyczajach królowej ujawnia jej kucharz, Darren Mcgrady. Według niego do herbaty podawano kanapki z dżemem truskawkowym. Wszystko za sprawą przedszkolnego przyzwyczajenia, gdzie podawano takie oto kanapki w kształcie okręgów. Jak wyjawił Mcgrady, Elżbieta II najbardziej ceniła dżem przygotowany z truskawek rosnących w dworskiej posiadłości Balmoral.

Królowa jako mała dziewczynka dostawała w przedszkolu kanapki w kształcie pensa z dżemem. Od tamtej pory towarzyszą jej przy popołudniowej herbacie

Stefano Venturi/
Sponsorowane

Kucharz zdradza, że Elżbieta II miała słabość do świeżych truskawek. Kiedy przebywała w Balmoral, jadała je 3-4 razy w tygodniu, ale akceptowała jedynie sezonowe owoce.

Ten fakt został rozpowszechniony na całym świecie, a pewną odmianę truskawek nazwano Queen Elizabeth.

Wielka Brytania słynie z kanapek nie z masłem, ale z gęstą śmietanką. Pewnie zastanawiacie się czym pierwsze posmarować kanapkę, dżemem czy śmietanką? Otóż królowa akceptowała jedynie jeden sposób:

Dla królowej zawsze dżem szedł na początku. Najpierw był dżem, a następnie pyszny, gęsty krem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Jeden komentarz