w

Efekty picia jednej szklanki soku pomidorowego dziennie sprawi, że wdrożysz go na stałe do swojej diety

Sponsorowane

Lubisz sok pomidorowy? Jedni go kochają, inni wręcz nienawidzą. Ma swój specyficzny smak, jednak kryje w sobie mnóstwo dobrego. Co to znaczy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co da nam jedna szklanka soku dziennie.

Sok pomidorowy to nie magiczny eliksir, który z dnia na dzień uzdrowi twoje ciało, ALE przyczyni się do poprawy samopoczucia oraz kondycji.

Sok pomidorowy zawiera dużo witaminy A i C, które pozytywnie wpływają na skórę, włosy i paznokcie. Pijąc regularnie sok z pomidorów, twoja twarz nabierze zdrowych kolorów, cienie pod oczami rozjaśnią się, a ty będziesz wyglądać na bardziej wypoczętą i zdrowszą.

kazoka30/Getty Images
Sponsorowane

Witamina C wspomaga wchłanianie żelaza i zapobiega niedokrwistości. Regularna dawka soku zapobiega powstawaniu anemii i poprawia wyniki badań. Jedna szklanka dziennie wystarczy, by zauważyć pierwsze efekty.

Kolejną zaletą soku jest duża zawartość błonnika, który usprawni pracę układu trawiennego, a ty pozbędziesz się wzdętego brzucha.

Napój jest dobrym izotonikiem, dostarcza sporo sodu i potasu, którego brakuje nam w trakcie upałów. Będzie dobrym lekiem na kaca, bo uzupełni minerały wypłukane przez alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.