w

Korek do szampana kryje przed tobą pewną tajemnicę. Sprawdź ten trik!

Szampan to elegancki trunek, podawany na ważnych uroczystościach. Jest zamykany na plastikowy korek, który ma ukrytą funkcję. Nie wiesz jaką? Sprawdź, bo zdecydowanie ułatwia życie.

Szampan to alkohol w dużą ilością bąbelków, które parują w zawrotnym tempie. Jeśli otworzysz butelkę, ale nie rozlejesz całego alkoholu najprawdopodobniej reszta się zmarnuje, gdyż wepchanie plastikowego korka do środka będzie bardzo trudnym wyzwaniem.

Czy w takim razie nie ma ratunku dla otwartego szampana? Okazuje się, że jak najbardziej możemy coś poradzić. Sprawdź filmik i przekonaj się jaką funkcję kryje korek od szampana!

BuzzNews/YouTube

Jak widać na załączonym filmiku należy odciąć uporczywą końcówkę i zatkać ponownie alkohol. Jeśli chcesz go ponownie otworzyć, wystarczy ściągnąć górną końcówkę korka. To o wiele wygodniejsze niż walka z dużym korkiem.

Korek do szampana został skonstruowany w przemyślany sposób, a kolorowa część to coś więcej niż ozdoba. Warto znać ten patent!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli