w

Do czego służy dziurka w rączce patelni?

Sponsorowane

Patelnia to przedmiot codziennego użytku, każdy z nas ma przynajmniej jedną sztukę w swoim domu. Pisaliśmy już o tym jak konserwować patelnie, informacje jak to robić znajdziesz tutaj. Dziś zajmiemy się budową tego produktu, oraz tajemniczą dziurką w rączce, która ma konkretne zastosowanie!

Taka budowa patelni to nie przypadek, dziurka w rączce ma swoje konkretne przeznaczenie! Ta wiedza ułatwi Ci pracę w kuchni i zapobiegnie bałaganowi. Dzięki dziurce w rączce możesz powiesić patelnię na ścianie, co sprawi, że w kuchni zapanuje mniejszy bałagan. Taki sposób przechowywania chroni patelnie przed zarysowaniami, trzymając je z innymi przedmiotami w szafce narażamy je na uszkodzenia mechaniczne. Wiszące patelnie mają stały dostęp do powietrza, co zapobiega rdzewieniu.

Nordroden/Getty Images

Mimo tych wszystkich zalet, dziurka w rączce ma jeszcze inne zastosowanie! Jej pierwotne zastosowanie jest bardzo proste – przytrzymuje łyżkę (najczęściej drewnianą) którą akurat mieszamy produkty na patelni. Podczas gotowania najczęściej nie wiemy gdzie ją położyć więc taki uchwyt będzie idealnym rozwiązaniem. Wiedziałaś o tym?

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.