w

Do czego służy dziurka w rączce patelni? Dwa zastosowania

Do czego służy dziurka w rączce patelni
Getty Images

Zastanawiałaś się kiedyś, do czego służy dziurka w rączce patelni? Otóż ten mały otwór nie znalazł się tam przypadkiem. Ma określoną rolę do spełnienia, o której mało kto wie. Sprawdź, jakie ma przeznaczenie.

Patelnia to przedmiot codziennego użytku, każdy z nas ma przynajmniej jedną sztukę w swoim domu. Pisaliśmy już o tym jak konserwować patelnie, jednak dziś przyglądniemy się jej z nieco innej strony. Zajmiemy się budową tego produktu, oraz tajemniczą dziurką w rączce, która ma konkretne zastosowanie.

Sponsorowane

Do czego służy dziurka w rączce patelni?

Zawieś patelnię na haczyku

Taka budowa patelni to nie przypadek, dziurka w rączce ma swoje konkretne przeznaczenie. Ta wiedza ułatwi Ci pracę w kuchni i zapobiegnie bałaganowi. Dzięki dziurce w rączce możesz powiesić patelnię na ścianie, co sprawi, że w kuchni zapanuje mniejszy bałagan.

Taki sposób przechowywania chroni patelnie przed zarysowaniami, trzymając je z innymi przedmiotami w szafce, narażamy je na uszkodzenia mechaniczne. Wiszące patelnie mają stały dostęp do powietrza, co zapobiega rdzewieniu.

Do czego służy dziurka w rączce patelni
Nordroden/Getty Images
Sponsorowane

Dziurka w patelni to miejsce na łyżkę

Mimo tych wszystkich zalet dziurka w rączce ma jeszcze inne zastosowanie. Jej pierwotna funkcja jest bardzo proste — przytrzymuje łyżkę (najczęściej drewnianą), którą akurat mieszamy produkty na patelni. Podczas gotowania najczęściej nie wiemy, gdzie ją położyć więc taki uchwyt będzie idealnym rozwiązaniem — wiedziałaś o tym?

 • Miniatura:
 • Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli