w

Czym zastąpić cukier. Lista produktów jest bardzo długa

Sponsorowane

Wzrost cen produktów towarzyszy nam od paru dobrych miesięcy, ale to, że zaczyna brakować niektórych produktów na sklepowych pułkach może zaskoczyć nie jedną osobę. Takim produktem staje się dobrze nam znany cukier. Szał na wykupywanie cukru trwa, sklepy narzucają limity ilościowe, ale w dalszym ciągu możemy odbić się od pustych półek. Można zamówić cukier przez stronę internetową, ale uprzedzamy, że ceny mogą zwalić z nóg. Czy w takim razie nie ma innego sposobu na osłodzenie żywności? Oczywiście że jest! Przedstawiamy listę produktów, które Ci w tym pomogą.

#1 Miód

To najstarszy zamiennik cukru. Różnią się w smaku, ale bez problemu można nim posłodzić herbatę czy ciasto. Największa różnica leży w cenie, miód jest drogim produktem i nie każdego będzie na niego stać.

Lk_Dark/pixabay
Sponsorowane

#2 Ksylitol i Erytrytol

Te słodziki są znane ludziom na diecie, bo zawierają bardzo mało kalorii. Są odrobinę mniej słodkie od cukru i nie należy ich spożywać w większych ilościach, gdyż mogą wywoływać problemy żołądkowe. Słodziki są też droższe od cukru.

#3 Syrop z agawy, klonowy, daktylowy

Syropy są dobrą opcją jako dodatek, ale słodzenie nimi na dłuższą metę będzie bardzo kosztowne a dostępność jest ograniczona.

Pat_Hastings/Getty Images

#4 Słodzik

Słodziki na bazie cyklaminianu sodu i sacharynianu sodu są powszednio dostępne a ich cena jest niska, bo za 1200 tabletek zapłacicie ok. 10 zł. Słodziki dopuszczone do sprzedaży są bezpieczne, ale dietetycy spierają się nad tym, czy na pewno służą one organizmowi.

Zamienniki cukru mogą nam pomóc, ale z pewnością nie zastąpią oryginalnego produktu. W tym wypadku najlepiej ograniczyć spożywanie cukru do minimum, a ochotę na słodycze zastąpić np. owocami.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.