w

Czy picie kawy na czczo szkodzi naszemu zdrowiu?

Sponsorowane

Wiele osób nie wyobraża sobie początku dnia bez kubka gorącej kawy. Jedni piją małą czarną inni duży kubek latte. Niezależnie jaka to kawa, często spotykają nas przykre dolegliwości, gdy pijemy ją zaraz po przebudzeniu. Czym jest to spowodowane? A może kawa nie jest niczemu winna? Dowiedz się więcej!

StockSnap/pixabay

Spożywanie kawy na czczo nie jest uznawane za szkodliwe, ale wiele osób spotyka się z przykrymi dolegliwościami po piciu jej z samego rana. Dzieję się tak, gdyż każdy z nas inaczej metabolizuję kawę oraz zmaga się z różnymi dolegliwościami jak np.: bóle żołądka czy problemy z koncentracją. Kawa to napój pobudzający, dlatego najczęściej sięgamy po nią rano.

diego_nleite/pixabay
Sponsorowane

Wpływ kawy na nasz układ trawienny

Badania wykazały, że gorzki smak kawy może powodować gromadzenie się kwasu w żołądku, co może przerodzić się w zgagę i problemy z jelitami. Następnym istotnym faktem jest wypłukiwanie żelaza z organizmu, co bywa groźne dla osób z anemią, osób z niedokrwistością, sportowców, kobiet w ciąży czy nawet osób z chorobami tarczycy.

Śniadanie zdziała cuda!

Pełnowartościowe śniadanie doda nam energii na długi czas i stanie się naturalną barierą ochronną dla żołądka. Kawę najlepiej wypić ją 1-2h po posiłku, by nie zaburzyć procesów trawiennych.

Ivan Negr’s Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.