w , ,

Czekolada „na śniadanie” sprawi, że od rana będziesz pełen energii

czekolada

Czekolada to słodycz, z kategorii tych, które lubi większość społeczeństwa. Najczęściej dodajemy ją do deserów lub spożywamy samodzielnie. Okazuje się, że czekolada może nam pomóc z… dodatkowymi kilogramami na wadze.

Naukowcy z Izraela przeprowadzili ciekawe badania

Sponsorowane

Jedzenie czekolady zaraz po przebudzeniu może wydawać się niezłym szaleństwem, jednak zdaniem naukowców z uniwersytetu Tel Awiwie w Izraelu, ma to pozytywne skutki na pracę naszego mózgu.

W badaniu brało udział 968 użytkowników w przedziale wiekowym 23-98 lat. Ich dieta nie uległa zmianie, mieli jedynie spożyć niewielką ilość czekolady zaraz po przebudzeniu. Wynik był naprawdę zaskakujący! Według nich spożycie czekolady w godzinach porannych sprawia, że mózg zapamiętuje więcej informacji i jest bardziej kreatywny.

Głos w tej kontrowersyjnej sprawie zabrała doktor Daniela Jakubowicz, autorka bestsellerowej książki pt. „The Big Breakfast Diet”. Jej zdaniem nasz organizm zaraz po przebudzeniu potrzebuje dawki energii. Pierwszy posiłek z rana jest przetwarzany na energię, która jest uwalniana przez cały dzień.

czekolada/ margouillatphotos/Canva

Jeśli chcesz uzyskać podobny efekt, zjedz kostkę czekolady przed godziną 9 rano. Najprawdopodobniej otrzymasz sporego kopniaka energii. Jeśli zjesz obfite śniadanie ze sporą dawką węglowodanów, nie będziesz podjadał w dzień. Najczęstszą przyczyną podjadania w ciągu dnia, jest zbyt małe śniadanie, które nie dostarcza nam wystarczającej ilości energii na cały dzień. Mimo że zjesz więcej, uchronisz się przed zbędnymi kaloriami w ciągu dnia.

Sponsorowane

Jakie wartości znajdziemy w czekoladzie

W 100 g czekolady znajdziemy 500 kcal, 30 g tłuszczu, 60 g węglowodanów i 8 g białka. Jest bogata w znajdujące się w produktach pochodzenia roślinnego flawonoidy, czyli naturalnych przeciwutleniaczy. Czekolada zwalcza wolne rodniki, spowalnia procesy starzenia, likwiduje stany zapalne i zapobiega nowotworom. Jak widać ten produkt, ma mnóstwo pozytywnych skutków dla naszego organizmu i warto go spożywać w małych ilościach.

Pamiętaj, że mówimy tu o małych ilościach jak kostka czy dwie. Nadmierne spożywanie czekolady może mieć odwrotne skutki od pożądanych.

Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli