w ,

Co wypłukuje magnez z organizmu? O dziwo nie jest to kawa

Zastanawiałaś się kiedyś, co wypłukuje magnez z organizmu? Otóż jestem pewna, że pierwsze co wskażesz to kawa i poniekąd masz rację, lecz w naszej diecie istnieje coś o wiele gorszego. Przy nim kawa może się schować, a posądzanie jej o negatywne działanie to pikuś. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy następnych zakupach spożywczych.

Ludzka świadomość na temat żywności jest coraz większa. Wszystko przez to, że coraz głośniej mówi się o tym jak powszechnie znane i spożywane produkty wpływają na nasz organizm. Stereotypy odchodzą w niepamięć, a badania naukowe i fakty stają się rzeczywistością.

Co wypłukuje magnez?

co wypłukuje magnez
Africa Images

Jeszcze do niedawna ludzie byli terroryzowani tym, jak negatywny wpływ na organizm ma kawa. Według ówczesnych badań wypłukiwała znaczne pokłady magnezu z naszego organizmu. I choć jest to prawda, to aby się tak stało, musisz wypić minimum 4 filiżanki mocnej, parzonej kawy, by odczuć negatywne skutki.

W naszych kuchniach znajdziemy produkt, który znacznie bardziej wypłukuje magnez z organizmu, a pijemy go na potęgę i to w dużych ilościach. Chodzi tutaj o napoje gazowane, głównie te o ciemnej barwie. W ich składzie znajdziemy kwas fosforowy, czyli przeźroczystą, bezwonną ciecz. Ma on za zadanie nadać bardziej ostrego i cierpkiego smaku. Często kryje się pod oznaczeniem E338 i znajduje się głównie w coca-coli.

Kwas łączy się z cząsteczkami magnezu w naszym przewodzie, przez co tworzy nierozpuszczalny związek, który nie jest wchłaniany przez organizm. Do tego dorzucamy kofeinę, która również występuje w napojach gazowanych i mamy mieszankę wybuchową.

Jak uzupełnić braki magnezu w organizmie?

co wypłukuje magnez
bit245, Getty Images

Zacznijmy od tego, jakie objawy przyjmuje osoba, która ma niedobór magnezu. Ogólnie przyjmuje się, że takie osoby są wiecznie zmęczone i zestresowane. Mięśnie zaczynają drgać, a nocami łapią nas uporczywe skurcze. Brak magnezu jest silnie odczuwalny i najlepiej zaspokoić go naturalnymi metodami, a to oznacza zmianę diety. Musisz wprowadzić takie produkty jak: kaszę gryczaną, ciemną czekoladę, orzechy, kakao, szpinak, strączki czy banany.

Warzywa, liście i owoce należy jeść na surowo, gdyż obróbka termiczna pozbawia ich większości magnezu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli